Тема: Адміністративна відповідальність неповнолітніх. Виконання практичних завдань

1.Пригадайте вивчений матеріал
1. Пригадайте, якими є види правопорушень та види юридичної відповідальності?
2. Чи можуть неповнолітні особи бути суб’єктами адміністративних правопорушень та адміністративної відповідальності.


2.Опрацюйте теоретичний матеріал
Адміністративне право України являє собою галузь права, що покликана регулювати певну групу суспільних відносин. Головною особливістю є те, що вони виникають, розвиваються і припиняють своє існування у сфері публічного управління у зв’язку з організацією та функціонуванням системи виконавчої влади на всіх рівнях управління в державі.

Адміністративне право регулює правовідносини, які виникають із приводу організації публічного адміністрування.



Джерелами адміністративного права України є численні нормативно-правові акти. У першу чергу – це Конституція України, яка визначає систему органів влади та основні принципи їхньої діяльності зі здійснення державного управління.

До законів, що регулюють адміністративні правовідносини, належать Закони України «Про державну службу», «Про Національну поліцію», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян» тощо. Окремі положення адміністративного права містять Повітряний і Митний Кодекси. Окреме місце посідає Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Адміністративне правопорушення (проступок) – це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, що посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, встановлений порядок управління, за яку законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

За змістом цього поняття можна виділити такі ознаки адміністративного правопорушення:
Указані ознаки адміністративного правопорушення (проступку) в сукупності визначають наявність адміністративного правопорушення (проступку), спонукають уповноважені на те органи до вчинення певних процесуальних дій – складання протоколів про адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей, вилучення речей і документів. Вони є фактично підставою для притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

Правопорушення відрізняються одне від одного за своєю спрямованістю, способом, метою вчинення та колом осіб, які вчинили правопорушення, іншими відмінностями, які становлять специфічні ознаки кожного правопорушення, їх об’єктивну і суб’єктивну сторони.

До складу адміністративного правопорушення входять такі елементи, як об’єкт, суб’єкт, об’єктивна сторона, суб’єктивна сторона.
Ø Виходячи із власного життєвого досвіду, повідомлень ЗМІ, спілкування з батьками та друзями, спробуйте визначити, які адміністративні правопорушення найпоширеніші серед неповнолітніх.

Адміністративні правопорушення поділяються за кількома критеріями. Залежно від того, хто є суб’єктом проступку – громадяни, службові особи, працівники державних органів, об’єднання громадян, власники – адміністративні проступки поділяються на особисті і службові.

Залежно від об’єкта адміністративного правопорушення визначають:

Ø Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці та здоров’я населення;

Ø Адміністративні правопорушення, що посягають на власність;

Ø Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів;

Ø Адміністративні правопорушення у промисловості, будівництві;

Ø Адміністративні правопорушення у сільському господарстві, порушення ветеринарно-санітарних правил;

Ø Адміністративні правопорушення на транспорті;

Ø Адміністративні правопорушення в галузі житлово-комунального господарства;

Ø Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг;

Ø Адміністративні правопорушення в сфері якості продуктів та сертифікації тощо.

3. Адміністративна відповідальність та адміністративні стягнення.

3.Робота з нормативно-правовим документом.

Ознайомтеся зі ст. 213 Кодексу України про адміністративні правопорушення та визначте, які органи або посадові особи уповноважені розглядати адміністративні правопорушення.
Адміністративна відповідальність виступає одним із видів юридичної відповідальності.

Адміністративна відповідальність – це обов’язок особи, яка вчинила адміністративний проступок, нести відповідальність за свої протиправні дії в межах установленого законодавством стягнення.

Адміністративне стягнення – це правовий наслідок адміністративного правопорушення, міра відповідальності за скоєне. Воно застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі поваги до закону і права, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.

Адміністративні стягнення, як правило, полягають у позбавлення або обмеженні певних прав, благ тощо.

Перелік адміністративних стягнень у напрямку зростання суворості подається у статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

- попередження;

- штраф;

- штрафні бали;

- оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення;

- конфіскація такого предмета або грошей, отриманих унаслідок адміністративного правопорушення;

- позбавлення спеціального права;

- позбавлення права обіймати певні посади або займатися певним видом діяльності;

- громадські роботи;

- виправні роботи;

- адміністративний арешт;

- арешт з утриманням на гауптвахті (для військових).

Найсуворішим адміністративним стягненням є адміністративний арешт, який призначається тільки судом строком на 15 діб. Це стягнення не може застосовуватися до ряду осіб: вагітних жінок, жінок, які мають дітей до 12 років, неповнолітніх, інвалідів І та ІІ груп, а також військовослужбовців на яких поширюється дія дисциплінарних статутів.

Згідно зі статтею 12 КУпАП адміністративна відповідальність настає для осіб, яким виповнилося 16 років. До неповнолітніх 16-18 років, які вчинили адміністративні проступки, можуть бути застосовані передбачені статтею 24 КУпАП заходи впливу виховного характеру: зобов’язання публічно вибачитися, попередження, догана або сувора догана, передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, що їх замінюють.


РОЗВ'ЯЖІТЬ ЗАДАЧІ:


ЗАДАЧІ З ТЕМИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

ПЕРЕВІР СЕБЕ Розв'язки задач

Дайте відповіді на запитання тесту
Код доступу 8371014
 посилання
join.naurok.ua тест відкритий до 22.00 02 квітня 

Немає коментарів:

Дописати коментар