Пам'ятник як витвір мистецтва для увічнення пам'яті про подію чи особу

 Ключові слова теми:


Визначіть поняття "Пам'ятник" за допомогою хмаринки слів

Запамятайте:

Пам'ятник — витвір мистецтва, створений для увічнення пам'яті про людей і події. 

Найпоширеніші види пам'ятників — скульптурна група, статуя, бюст, меморіальна дошка, тріумфальна арка, колона, обеліск.


Існують такі види культурних пам’яток - ландшафтні та монументального мистецтва.

Де́нь пам'ято́к істо́рії та культу́ри — свято України. Відзначається щорічно 18 квітня. Припадає також на Міжнародний день пам'яток і визначних місць. В Україні існує Держа́вний реє́стр нерухо́мих пам'ято́к Украї́ни (ДРНПУ) містить перелік об'єктів культурної спадщини, які офіційно беруться державою під охорону та налічує близько 56 тисяч.

Пам’ятники на українських землях відомі з давніх часів. Із тих, що збереглися, виділяються ідоли. їх використовували під час релігійних обрядів. У кочових народів були поширені скульптурні зображення — «кам’яні баби». Вони були встановлені на курганних похованнях, у важливих місцях як орієнтири в степу. Перші «кам’яні баби» з’явилися близько 6 тисяч років тому. їх зводили вже перші жителі степів: кіммерійці, скіфи, сармати, половці та інші народи. Найбільшу кількість таких пам’ятників зібрано в Дніпропетровському історичному музеї імені Д. Яворницького. Там налічується 67 «кам’яних баб». Традицію кочівників продовжили й українські козаки у вигляді козацьких хрестів.

Також у грецьких містах-державах на узбережжі Чорного моря існували пам’ятники, які наслідували античну традицію. Проте після зруйнування міст загинули й вони, їхні залишки знаходять археологи. Найбільш величним пам’ятником Античної доби на українських землях є могила царя Митридата VI Євпатора в Керчі.

Масове поширення пам’ятників на українських землях у звичному для нас вигляді припадає на XVIII—XX ст. Із ними ми ознайомимося на сторінках підручника на наступному уроці.


Д/з підготуйте розповідь про один із памятників, розташований у нашому місті чи області.

ЗРАЗКИ ПОВІДОМЛЕНЬ:

Пам’ятник князю Володимиру, хрестителю Русі, розташований у парку на Володимирській гірці. Над крутим схилом Дніпра височіє постать святого Володимира. У правій руці князь тримає хрест, у лівій — княжу шапку. Оформлення постаменту доповнене зображеннями зірок та хрестів — символів хрещення вогнем і мечем, архангела Михаїла, який є заступником Києва .Величезний хрест, який тримав Володимир, був обладнаний газовими світильниками, для того, щоб фігура була видна вночі. Пізніше газові ріжки замінили електричними лампами.

Пам`ятник князю Данилу.

Пам'ятник засновнику міста Львова, сину князя Романа Мстиславовича, відомому політичному діячу і полководцю князю Данилу Романовичу Галицькому, розташований в самому центрі міста Львів на старовинній площі Галицькій. Пам'ятник був зведений в 2001 році на честь 800-річчя з дня народження Данила Галицького На спорудження пам'ятника було витрачено 60 тонн граніту і 9 тонн бронзи. Сам пам'ятник являє собою бронзову фігуру Данила Галицького на коні, що підноситься на гранітному постаменті. Висота пам'ятника 10 метрів.






Немає коментарів:

Дописати коментар