Сьогодні увесь світ потерпає від пандемії коронавірусу, і Україна не виняток. Тому і класну годину сьогодні проводимо у форматі онлайн (чітко виконуємо кроки: переглядаємо матеріали та свої думки (відповіді на питання записуємо на дошці padlet, для цього по черзі під кожним блоком питань натискаємо + підписуємо свій квадрат (досить надписати своє ім'я та висловлюємо свої думки)
1 крок Перегляньте відео Ендрю Хінтона, де він голосами дітей від 4 до 17 років з Портленда розповідає, яким стало життя в штаті Орегон (США) у квітні 2020 року.
висловіть свою думку
А як Ви почуваєтеся зараз, під час карантину? Що змінилося у Вашому житті через
обмеження пандемії і дистанційне навчання? Як думаєте, чи всі учениці й учні у світі
почуваються зараз однаково? перейдіть на дошку padlet
2 крок Можливо, комусь складно уявити, але пандемія може впливати й позитивно. Прикладом результату «зі знаком плюс» є прямий етер діалогу лавреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV з Україною у жовтні 2020 року: таке спілкування стало можливим саме як реакція на проблему COVID-19. Чи думали Ви над тим, як часто ми ставимося до якоїсь проблеми не тільки
як до незручності, покарання, страждань тощо, але і як до нових можливостей, що відкриваються?
висловіть свою думку перейдіть на дошку padlet
3 крок У 2019 році Усесвітній День Гідності проводився одночасно у понад 80-ти країнах світу, у яких разом долучилися 1,1 млн молодих учасниць і учасників. Прочитайте слова виконавчої директорки Global Dignity Синтії Гаєр, яка докладає багато зусиль, аби цей день приносив користь людству. «2020 рік – це рік, який ми ніколи не забудемо.
У кожній країні COVID-19, неначе рентген, виявив глибоку несправедливість та нерівність. В основі цих викликів лежить поняття гідності та цінність кожного людського життя. Робота Global Dignity в усьому світі – надихати кожну людину, де б вона не знаходилась, до поширення принципів людяності, а також сприяти створенню спільнот, що базуються на справедливості та співпереживанні, що є вирішальним у процесі руйнування ненависті, упереджень, насильства.
Ми ніколи не потребували гідності, любові та почуття єдності більше, ніж зараз.»
4 крок Перегляньте відео Розалінд Вайсман із Cultures of Dignity,
створене за участі Cognitive Media.
5 крок Розгляньте зображення та виберіть собі 1-2, які сподобалися найбільше.
висловіть свою думку перейдіть на дошку padlet
6 крок Для нас важливо, аби інші люди поважали нашу гідність. Але не менш важливим є і те, чи ми самі себе цінуємо. Чи знаєте Ви, що саме робить Вас унікальними і цінними? Візьміть аркуш паперу та вгорі напишіть – «Я гідна / Я гідний». Тепер покладіть на аркуш свою долоню, розвівши пальці, та обведіть її. Напишіть чи намалюйте на кожному пальчику якості чи характеристики, які роблять Вас унікальними і цінними. На просторі великого пальця – те, чим Ви особливо пишаєтеся. На долоні напишіть чи намалюйте те, про що Ви мрієте, що символізує Ваші надії, цілі. За бажання сфотографуйте Ваші малюнки й поділіться ними у соціальних мережах за хештеґами: #gdignity і #gdignityUkraine.
7 крок У кількох спеціальних відео своїми історіями про гідність діляться з Вами відомі особистості: заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій, Освітній омбудсмен Сергій Горбачов, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба і лідер та вокаліст гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук
Запишіть свою історію гідності, з якими познайомимося вже у класі
Немає коментарів:
Дописати коментар