Єгипет - дарунок Нілу




Перегляньте відео


В давнину жителі називали свою країну «Та Камет» - Чорна земля, оскільки в долині річки, де виникли перші поселення були чорні родючі ґрунти на противагу від«червоної землі» - розпаленої пісками і каменистим передгір’ям лівійської та аравійської пустинь

Стародавній Єгипет простягався берегами Нілу від першого порога до Середземного моря. Грецький історик Геродот повідомляв: «Країна, покрита водами Нілу, — це Єгипет, а ті, хто п’є воду з Нілу нижче порогів, — єгиптяни».Традиційно землі в дельті Нілу називають Нижнім Єгиптом, а у долині — Верхнім Єгиптом. Долина Нілу вкрита різноманітною рослинністю та багата на тваринний світ. Береги в давнину вкривали фінікові пальми, пахучі акації, лотос, корисні злаки й високий очерет — папірус.

З його товстих стебел робили легкі човни, із тонких — плели кошики, мотузки, коріння йшло на паливо, а молоді пагони — в їжу. Ця рослина слугувала єгиптянам також матеріалом для письма.

Дельта — ділянка заболоченої землі, де річка Ніл перед впадінням у море розділяється на багато рукавів. Трикутною формою вона нагадує перевернуту грецьку літеру «А» (дельта).

Давньогрецький історик Геродот назвав Єгипет — «дарунком Нілу». Але без наполегливої праці людей навряд чи можливо було б використати цей унікальний природний дар.

Землеробство було основним заняттям мешканців долини Нілу, адже його розливи і родючі ґрунти давали можливість одержувати високі врожаї. Проте поля необхідно було зрошувати, що потребувало величезних зусиль людей.

Уже в найдавніші часи єгиптяни почали будувати свою зрошувальну систему, розвиваючи іригацію.

Іригація (від латинського слова irrigo — зрошую) — підведення води на певні ділянки землі для їх зрошення. 

ПРОПОНУЮ ПОРИНУТИ У НЕПОВТОРНИЙ СВІТ СТАРОДАВНЬОГО ЄГИПТУ ЗА ДОПОМОГОЮ  3-D РЕКОНСТРУКЦІЙ

Стародавній Єгипет в 3d


Як були побудовані піраміди Єгипту


3D реконструкція єгипетського храму


Опрацюйте матеріал за підручником

Немає коментарів:

Дописати коментар